I Korowód i Bal Wszystkich Świętych 29.10.2016

Dnia 29.10.2016. w Parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Dębem Wielkim odbył się 1 Korowód i Bal Wszystkich Świętych. Organizatorem tego niezwykłego wydarzenia była Wspólnota św. Piotra i Pawła pod opieką kapłanów: Księdza Sławomira Żarskiego i księdza Zbigniewa Rajskiego. Było to wielkie wyzwanie wprowadzające  nas w radosne obchody wigilii Święta Wszystkich Świętych.

Początek miał miejsce w Kościele. O godzinie 14.00 odbyła się msza święta, którą celebrował ksiądz proboszcz w obecności zgromadzonych na tę okoliczność relikwi świętych i błogosławionych. Wśród wielu znalazły się między innymi patroni wydarzenia : św. Dominik Savio i bł. Karolina Kózkówna, oraz bł. ks. Ignacy Kłopotowski, św. Jan Paweł II, Pastuszkowie z Fatimy: bł. Hiacynta i Franciszek Marto, bł. Ks. Jerzy Popiełuszko , św. Tereska od Dzieciątka Jezus, święci małżonkowie Zelia i Ludwik Martin,św. Gemma Galgani Zaraz po eucharystii Korowód w asyście straży pożarnej i męskiego Plutonu Różańcowego wyruszył w drogę ulicami Dębego Wielkiego, by tam „spotkać się ze świętymi”. Wędrowaniu towarzyszył  radosny śpiew zespołu muzycznego. Korowód znalazł swój finał w pobliskiej hali sportowej przy Zespole Szkół. Na miejscu przywitał wszystkich wodzirej z zespołem. Następnie odbyło się pozowanie do wspólnego zdjęcia i przysięga dobrej zabawy złożona na ręce księdza proboszcza. W repertuarze muzycznym wybrzmiały m.in. ewangeliczne nuty z animacją, zabawy z muzyką w kole, pociąg, wężyki z klaunem oraz walc świetlisty z udziałem wszystkich przybyłych gości. Widok roztańczonych rodziców wraz ze swoimi dziećmi najbardziej ucieszył organizatorów. Zachwycały barwne stroje i przygotowane ubiory. Wśród nich można było rozpoznać „Matkę Teresę z Kalkuty”, „św. s. Faustynę Kowalską”, „św. Ritę”, „Papieża Jana Pawła II” , „św. Urszulę”, „bł. Zbigniewa Strzałkowskiego” i innych. W programie balu odbyły się liczne konkursy. Z pośród wielu dzieci, które zgłosiły się do prezentacji na najciekawszy strój świętego, jury w sześcioosobowym składzie wybrało 3 uczestników.

1 miejsce zajął Antoni Ostrowski, przebrany za swojego patrona : św. Antoniego,otrzymał w nagrodę mini wieżę.

  1. miejsce zajął Dawid Popis, przebrany za św. Franciszka, otrzymał w nagrodę kamerę sportową.
  2. miejsce zajęła Dominika Krasnodębska przebrana za papieża, otrzymała w nagrodę głośnik bezprzewodowy.

Pozostałe  dzieci otrzymały batoniki jako nagrody pocieszenia i zachęty do przebrania się w przyszłym roku.Każdy święty w niebie posiada przedmiot z którym jest identyfikowany. Dlatego organizatorzy przyznali nagrody dzieciom, które przygotowały najatrakcyjniejsze atrybuty. Także osoby, które wzięły udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Portret Świętego” otrzymały niespodzianki w postaci kart podarunkowych do empiku o różnym nominale. Radości z otrzymywanych upominków nie było końca. Dla dorosłych dużym wyzwaniem był udział w konkursie na „Ciasto o niebiańskim smaku”, gdzie do wygrania był ekspres do kawy. Rozdane wcześniej karneciki posłużyły do głosowania na najsmaczniejszy wypiek. Każdy mógł oddać głos na 1 ciasto. Zwyciężczyni „Kora Orzechowa” została przygotowana przez  P. Annę Doroszuk, która od teraz odkrywa nowe smaki kawy. O włos od wygranej były także ciasta p. Katarzyny Gańko i p. Moniki Zielkowskiej, które również otrzymały drobne upominki.

Ta niezapomniana zabawa trwała przez kilka godzin. Na zakończenie każdy wychodzący otrzymał słodką krówkę z podziękowaniem za przybycie na bal i z cytatem świętych.

Wydarzenie to nie odbyłoby się, gdyby nie pomoc i wsparcie firm oraz osób anonimowych. To oni ufundowali wszystkie nagrody i przyczynili się do tego,  by spotkanie ze świętymi w korowodzie i balu, było tak atrakcyjne. Organizatorzy, wierzą, że „Spotkania ze Świętymi” w takiej formie staną się tradycją w Dębem Wielkim.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s