Korowód i Bal Wszystkich Świętych

Za nami kolejny Korowód i Bal Wszystkich Świętych. W tym roku wydarzenie cieszyło się znacznie większym zainteresowaniem, niż przed rokiem. Mimo brzydkiej pogody na eucharystię przybyło dużo dzieci przebranych za świętych i błogosławionych wraz z rodzicami oraz goście specjalni. Wśród nich były siostry Serafitki, siostry Loretanki, ojcowie Misjonarze, nasi kapłani oraz młodzieżowy zespół muzyczny z Rembertowa, który poprowadził oprawę do mszy św. i towarzyszył nam podczas Korowodu. Najważniejszymi gośćmi byli jednak dla nas święci w relikwiach: św. Mała Arabka, bł. Sancja Szymkowiak, św. Matka Teresa z Kalkuty, św. Jose Sanchez del Rio, św. Stanisław Biskup i Męczennik, św. Klemens Hofbauer, św. Andrzej Bobola i św. Jadwiga Śląska, Królowa. Po uroczystym otwarciu balu chętni mogli ucałować relikwie. Zabawę taneczną poprowadził wodzirej z towarzyszącymi mu św. Magdaleną z Nagasaki, św. Józefiną Bakhitą i św. Anną. Tańczyliśmy po chrześcijańsku przy muzyce m.in. Siewców Lednicy, Budki Suflera, Arki Noego, a także do muzyki disco polo i pop. Podczas gdy parkiet hali był zajęty roztańczonymi dziećmi i rodzicami, „Anielska Kawiarenka” częstowała gorącymi napojami oraz ciastem. Na spragnionych duchowych sukcesów czekało „Niebo”. Zainteresowani pociągali niebieskie wstążeczki by wylosować świętego, do którego będą modlić się i prosić o wstawiennictwo w swoich prośbach. Niezwykłe „Okno Świętości” przyciągało również swoją tajemniczością. Obsługiwane przez Ojca Pio (Marcin ze Wspólnoty Piotra i Pawła) otwierało się za pomocą pilota i ukazywało postać, którą należało odgadnąć. Zwycięzcy otrzymywali atrakcyjne nagrody.
Na balu był obecny „Anioł Stróż”, który zapraszał do zrobienia sobie z nim zdjęcia, a także do czytania o nim w czasopiśmie. Każdy mógł bezpłatnie zabrać miesięczniki i płyty do swojego domu. Główną atrakcją balu było przejście „Świętych” po czerwonym dywanie pośród biało-niebieskich balonów. Rozbłysły wtedy flesze fotoreporterów. Jury miało wielką trudność w wybraniu zwycięzców konkursu, ponieważ wszystkie stroje i atrybuty były perfekcyjnie zbliżone do oryginałów. Wśród nagrodzonych znaleźli się: Św. Łucja, Św. Maksymilian Kolbe, św. Józef, Św. Ojciec Pio, św. Faustyna, św. Jan Paweł II i św. Filomena. Niespodzianką były wyróżnienia dla dorosłych. Nagrody za przebranie otrzymali św. Joanna D’Arc i św. Beretta Mola. W konkursie na „Niebiańskie ciasto” wygrała „Królowa Śniegu” zdobywając najwięcej głosów degustatorów. Na koniec wszystkie dzieci dostały czekolady, a wszyscy opuszczający halę na pamiątkę otrzymali „Instrukcję Świętości”. Dziękujemy wszystkim za przybycie i wspaniałą zabawę.

Pieniądze na ten cel zbieramy przez cały rok. Jeśli chcesz nas wspomóc i razem z nami współtworzyć takie inicjatywy zapraszamy do kontaktu z ks. Proboszczem lub bezpośrednio z Odpowiedzialną Wspólnoty św. Piotra i Pawła- Magdą tel.602877968.
Za wszelkie dobro składamy serdeczne „Bóg Zapłać”.

Dnia 29.10.2017 po raz drugi ulicami Dębego przeszedł Korowód Świętych.Wszystko zaczęło się Mszą Świętą o godzinie 14:00 której intencją były wszystkie prośby o modlitwę pozostawione podczas wrześniowego pikniku.Po mszy świętej przed kościołem zostały wypuszczone do nieba balony i wszyscy na czele z księdzem Proboszczem oraz dziećmi niosącymi relikwie świętych udali się korowodem do hali sportowej.Na miejscu powitał wszystkich wodzirej wraz z zespołem i zaprosił do wspólnego zdjęcia a później zabawy przeplatanej konkursami.Wszyscy uczestnicy oprócz wspólnej zabawy mieli możliwość skorzystania z urządzonej w sali obok kawiarenki gdzie serwowano ciasta i napoje a także zagłosować na najlepsze ciasto.Oczekiwanym przez wszystkich a szczególnie dzieci był konkurs na strój i atrybut świętego.Osoby które zgłosiły swój udział miały okazję przejść po „czerwonym dywanie” przed jury siedzącym przy stolikach.Po ogłoszeniu wyników i rozdaniu nagród wszystkie dzieci dostały słodkie upominki a wychodząc do domu każdy mógł zabrać ze sobą obrazki świętych z załączoną na odwrocie instrukcją świętości.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s