BUNT NA POKŁADZIE NASZEGO STATKU

Czy bunt na pokładzie naszego statku, czyli domu,  jest dobry czy zły ? Czy bunt może być Boży ? Jakich pytań nie powinniśmy zadawać naszemu dziecku ? Czy dobrze być nastolatkiem w dzisiejszych czasach ? Kim chce być, tak naprawdę, każdy nastolatek ?

Odpowiedzi na te i inne pytania mogli usłyszeć uczestnicy rekolekcji „Bunt na pokładzie”. które 30 listopada w sobotę odbyły się po raz pierwszy w naszej Parafii. Poprowadził je Michał Frąckowicz z Centrum Mocni w Duchu z Łodzi, lider, odpowiedzialny za SOS dla Wspólnot, doświadczony nauczyciel i ojciec. Przybyło 27 osób zainteresowanych odnowieniem relacji ze swoimi dziećmi i pogłębieniem wiedzy na temat rozwiązywania rodzicielskich dylematów. Bardzo ciekawe konferencje rozbudziły zapał do testowania wiedzy. Rodzice wzięli udział  m.in. w  warsztatach „Rynek Autorytetów” i na własnej skórze mogli przekonać się z czym na co dzień musi zmierzyć się nastolatek lub nastolatka. Wcielając się w rolę syna, córki przeżyliśmy nie małe emocje w dialogu z „matką”, „ ojcem” i „nauczycielem”. Jednym z punktów programu były także zespołowe animacje , w których wszyscy uczyliśmy się dialogu z naszymi dziećmi. Przyswajaliśmy niby oczywistą , ale często nie zaakceptowaną różnicę między Jasiem a Jankiem oraz Joasią i Joanną. Nie zabrakło akcentów wiary i modlitwy.  Każdy kolejny etap rekolekcji zawierzaliśmy Duchowi Świętemu , a nawet błogosławiliśmy sobie nawzajem czyniąc znak krzyża na czole. Podczas karmienia ducha była możliwość uczty dla ciała.  Wspólnie z Przyjaciółmi Wspólnoty przygotowaliśmy stolik kawowy z ciastami do dyspozycji  rekolektantów oraz obiad z zupą grzybową i pysznymi pierogami . Panowała niezwykła atmosfera, pełna domowego ciepła, radości z bycia ze sobą nawzajem i możliwości wymiany różnych doświadczeń rodzicielskich oraz duchowych.  Ukoronowaniem rekolekcji była eucharystia , odprawiona przez Ks. Wiesława , w intencji o odnowienie relacji rodziców z nastolatkami i  pogłębienie więzi rodzinnych dla wszystkich rodzin.  Napełnieni nowymi siłami,  płynącymi z darów rekolekcji i z mocy zawierzenia relacji Panu Bogu , mogliśmy wrócić do swoich domów.

 Od uczestniczki naszych rekolekcji otrzymaliśmy prezent – książkę „Baśnią powiązani, w baśni zaczytani ” Katarzyny Kępińskiej z dedykacją dla parafii.  Niezwykłe baśni, ciekawe historie mają nas zachęcić do czytania swoim dzieciom.  Książka powędrowała już do rodzin. Będzie dostępna w parafialnej bibliotece. 

Niewątpliwie wszyscy zostaliśmy tego dnia obdarowani. Chwała Panu  ! za wszystkich, którzy pomogli nam przygotować rekolekcje. Szczególne podziękowania składamy ks. Proboszczowi S. Żarskiemu za błogosławieństwo  , Ks. Wiesławowi za modlitwę eucharystyczną i wygłoszone słowo,  Aleksandrze Hrynkiewicz za inspirację tematyczną rekolekcji, Kasi i Andrzejowi  za najsmaczniejszą zupę grzybową na świecie i Pani Basi za pyszne pierogi.   Czy będą jeszcze podobne rekolekcje ?   JEZU UFAMY TOBIE !

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s